OLYBET EHL PLAYOFF APSKATS - R5 DIVĪZIJA
26.05.2017

1. nedēļa -

2. nedēļa -

R5 divīzijā playoff sākās nedēļu vēlāk nekā citur, līdz ar to neviens pusfinālists vēl nav noskaidrots. Kā dramatiskāko maču vērtējam Kreisā Krasta uzvaru pret Rotām. Tablo jau 7. minūtē rāda 3:0 Tukumnieku labā, Kreisais Krasts paņem 30 sekunžu pārtraukumu un tik pat ātri panāk 3:3 un pat uz brīdi 4:3. Lai pakutinātu fanu nervus, Rotas izlīdzina uz 4:4, taču jau pēc divām minūtēm Kreisais Krasts atkal ir vadībā ar 6:4. Spēles izskaņā Rotas gūst piektos vārtus, taču tie vairs neko nemaina. Rītdien komandas atkal tiksies Tukumā.

Otrs austrumu konferences pāris – Blackout 2 un Mammoths – īsteni skrējēji, netaupot spēka paņēmienus un fanu balsis, Blackout jau divreiz paspējis apklusināt mamutu taures, abas reizes gūstot pa 5 vārtiem, pretī saņemot tikai vienus vai divus.

Rietumu konferencē pirmo reizi playoff tabulu rotā Hockey Arena komanda, kas spēlē līdz 3 uzvarām konkurēs ar Ice Wolves 3 komandu. Pirmajā cīņā ar 4:2 pārāki izrādijās Ice Wolves 3.

Ceturtais R5 pāris – Ledus Lāči un Draugiem Grupa cīņu sāks 27. martā.

3. nedēļa -

R5 divīzijā noskaidroti trīs no četriem pusfinālistiem. Blackout bija pirmie, kas iekļuva konferences finālā, uzvarot Mammoths 2 trešajā spēlē ar līdzīgiem 2:1. Pretī viņiem stāsies komanda, ar kuru Blackout 2 tikās jau agrā sezonas sākuma Tukuma ledus hallē – Rotas.

Rotu ceļš līdz pusfinālam bija sarežģīts, jo koši oranžais Kreisais Krasts nav tas parocīgākais pretinieks. Trešo spēli paši spēlētāji raksturoja kā “kas iemetīs pirmais, tas uzvarēs”, jo līdz pat spēles 30. minūtei tablo rāda 0:0. Rotas saspēlējas un panāk 1:0, pēc tam jau tukšos vārtos pieliek punktu ar 2:0.
Ceturtā spēle aizvadīta uz Kreisā Krasta ledus, kur Tukumnieki ar gana pārliecinošu rezultātu pieveica Kreiso Krastu – 4:1.
Sērijā 3:1 un komandas godam viena otrai spiež rokas.

Rietumu konferencē, lai arī playoff koks rāda 3:0, nebūt nevar spriest, ka sērija bija viegla. Redzot spēles klātienē, Hockey Arena lika pamatīgi pasvīst Ice Wolves 3 uzbrucējiem, kas pirmo un trešo spēli uzvar ar 4:2, taču otro tikai bullīšos ar 2:1.

Tā dēvētie C halles pavēlnieki – Ledus Lāči un Draugiem Grupa – divas dienas pēc kārtas aizvada cīņas – pirmo pārliecinoši uzvar Ledus Lāči ar 4:1, taču otrajā spēlē komandas tikai samaina vietām komandu nosaukumus uz tablo– 1:4 Draugiem Grupas labā. Nākamā cīņa gan notiks Mārupes hallē, 3. aprīlī, plkst 21:00.

4. nedēļa -

R5 divīzijā Rotas un Blackout cīņu sāks svētdien, Tukumā.
Ledus Lāči un Draugiem Grupa liek konkurentiem gaidīt, jo trešo un ceturto spēli komandas uzvarēja vien ar 1 vārtu pārsvaru – attiecīgi 0:1 un 3:2. Sērijā rezultāts 2:2 un 10.04 gaidāma izšķirošā, maģiskā, piektā spēle.

5. nedēļa -

Kamēr R6 jau fināli, R5 divīzijā noskaidroti ceturtie pusfinālisti – Ledus Lāči, kas ar 2:0 pieveica Draugiem Grupu, sērijā uzvar ar 3:2.

Austrumu konferencē Blackout paspējuši jau divas reizes tikties ar Rotām un centīsies jau rītdien Tukumā pabeigt sēriju. Pirmo Spēli Blackout 2 uzvarēja pamatlaikā ar 3:1, otrajā Rotas viesa cerību, izlīdzinot rezultātu, taču Blackout bullīšos bija precīzāki, uzvarot ar 2:1.
Sērijā pagaidām 2:0. Pagaidām..

6. nedēļa -

R5 divīzijā Rotām, šķiet uzvara beidzot jau kabatā, minūtes pirms spēles beigām esot 3:1 vadībā, taču Blackout 2 uzbrucēji divas reizes pārspēj vārtsargu, 41 sekundes laikā panākot 3:3 un bullīšos pieliek punktu Rotu sezonai. Negaidīti, bet Blackout 2 salauž Rotas, sērijā uzvarot ar 3:0.

Kamēr zināms jau 1 finālists, Ledus Lāči un Ice Wolves 3 pusfināla paspējuši tikties vien vienu reizi, kurā Ledus Lāči ar 2:0 pieveica otrus ledus dzīvniekus.

7. nedēļa -

R5 Blackout vēl joprojām gaida savu pretinieku – tie būs kādi no Rietumu konferences ledus dzīvniekiem – Lāči vai Vilki – to rādīs nākamā nedēļa.

Šonedēļ Ledus Lāči otro spēli uzvarēja bullīšos ar 2:1, trešajā spēlē augstu paceltām galvām sajuta pamatīgu belzienu vēderā, jo Ice Wolves tik viegli garām nelaidīs – vienā spēlē tik pat daudz ripu, cik iepriekš visā sērijā – 5:0 un pieteikums uz atspēlēšanos.

8. nedēļa -

R5 divīzijā pamatīgu apvērsumu panāca Ice Wolves 3 komanda, kas trīs spēles nosargā savus vārtus neskartus, atspēlējot pusfināla sēriju no 0:2 uz 3:2 un aizsūtot Ledus Lāčus vasaras brīvdienās. Ice Wolves 3 un Blackout 2 pirmā cīņa jau otrdien.

9. nedēļa -

Divas cīņas pavadījuši arī divīzija, kas playoff sāka nedēļu vēlāk nekā citas divīzijas – R5. Tajā Blackout 2 pirmajā spēlē parādījuši, ka ir gatavi iet uz pilnu banku un spēlēt bez žēlastības, sagraujot Ice Wolves 3 ar 9:1. Otrais mačs jau pateicīgāks vilkiem – tikai 0:2 zaudējums. Bet atcerēsimies vilku pusfinālu, kurā arī, piedzīvojši divus zaudējumus, spēja apgriezt spēli kājām gaisā un izrāpties no 0:2 bedres, pieveicot Ledus Lāčus ar 3:2.
Ieteiksim Blackout 2 pārlieku agri nesapriecāties un Ice Wolves 3 nepadoties – par sportisku hokeju.

10. nedēļa -

Kā noslēdzošais pāris, kas šosezon cīnās par prestižo Oskara kausu – Blackout 2 un Ice Wolves 3. Jau pirmās 4 spēles liecina, ka sērija būs ar neparedzamu iznākumu – Blackout 2 pirmajā spēlē burtiski sagrauj vilkus, uzvarot ar 9:1, taču trešajā un ceturtajā mačā tieši Blackout ir tie, kas cieš sakāvi – trešajā izmisīgi 0:2, pārtraucot Blackout 2 DIVDESMIT uzvaru sēriju, ceturtajā mazākumā panākts 1:1, taču bullīšos tāpat pārāki ir Ice Wolves. Piektās cīņas uzvarētājs iegūs priekšroku būt viena soļa attālumā no kausa. Čārlijs pagaidām ir kļūdījies visās 4 prognozēs, skatīsimies, vai vismaz piekto Blessed Stone princis būs paredzējis pareizi.

11. nedēļa -

Vakarnakt Ice Wolves 3 pierādīja, ka spēle nav beigusies, kamēr nav atskanējusi mača gala sirēna. Mazāk kā minūti pirms ledus laika beigām Blackout bija vadībā ar 1:0 un pēc neskaitāmajiem noraidījumiem 3. periodā, bija garantējuši vairākumu līdz spēles beigām. Bija jūtams, ka gan skatītāji, gan spēlētāji bija jau sākuši noskaņoties uzvarai un septītajai spēlei, taču nesaki hop - Ice Wolves 3 rezultatīvākais uzbrucējs - Mikus Marenis - izskrien pretuzbrukumā un mazākumā gūst izlīdzinošos vārtus, lai panāktu bullīšus.
Pēcspēles metienos Ice Wolves 3 salauž Blackout ar diviem precīziem metieniem un pirmo reizi izcīna Oskara kausu!

Ice Wolves ne tikai atspēlēja sēriju no 0:2 iedzinējiem, viņi arī pārtrauca Blackout 20 uzvaru gājienu, kas iesākās regulārajā sezonā un ilga līdz playoff fināla otrajai spēlei.

Abas komandas ar savu cīņas sparu un meistarību bija pelnījušas celt kausu, taču šoreiz Ice Wolves bija pārāki.

R5 divīzijas čempioni - HK Ice Wolves 3!