OLYBET EHL PLAYOFF APSKATS - R2 DIVĪZIJA
26.05.2017

1. nedēļa -

Mūsu šīs sezonas augstākā divīzija sastāv no 10 komandām un 8 no tām izcīna sev vietu playoff.
Trimen Tractors, pabeidzot sezonu septītajā vietā, jau divreiz cīnījušies pret Circle K – vienreiz no 0:2 panāk 2:2, taču galā zaudē ar 2:4, otreiz bez variantiem apspēlē ar 3:0. Vēlviens pierādījums, ka uzvarēt var jebkurš.

Turpat blakus spēkojas arī Taurus un Lattelecom un tieši vēršiem ir izdevies uzvarēt ar 4:2, lai arī regulārajā sezonā abās spēlēs piekāpās Lattelecom komandai.

Iepriekšējās sezonas R3A divīzijas Oskara kausa ieguvēji FLC cīnīsies pret 4. sezonas finālistiem - neatlaidīgajiem Proceva.

Mālpils, kas regulāro sezonu noslēdza ar 3 smagiem zaudējumiem, pretī uzņems Natick.

2. nedēļa -

FLC iesākuši R2 divīzijas Oskara kausa izcīņu ar 2 uzvarām un darīs visu, lai otro gadu pēc kārtas celtu kausu. Pirmo spēli FLC uzvarēja tikai bullīšos ar 2:1, taču otrajā jau daudz pārliecinošāk tika galā  ar Procevu – 6:2.

Arī Mālpils un Natick pirmajā cīņā bija nepieciešami bullīši – pietam ļoti gari bullīši un tieši sestajā metienu sērijā Silvestrs Kūliņš bija precīzs un nesa uzvaru Mālpilij ar 2:1.

Circle K un Trimen Tractors – neparedzami sīvi konkurenti. Pēc pirmās nedēļas sērijā 1:1, pēc otrās 2:2 un būs nepieciešama piektā spēle, lai atrisinātu šo pusfināla mīklu.  Paredzam, ka būs emocionāla un skarba cīņa uz noteikumu robežas, jo ceturtajā spēlē pēc Circle K uzvaras, komandas nepamet laukumu, lai apmainītos ar “mīļvārdiņiem”.

Lattelecom un Taurus otrajā duelī Taurus ātri panāk 3:0, taču Lattelecom trešā perioda izskaņā atspēlē visus 3 vārtus un uzvar bullīšos. Trešajā cīņā Taurus samet piecus un Lattelecom neatspēlē nevienu. Pusfināla liktenis izšķirsies jau nākamnedēļ.

3. nedēļa -

FLC kā iesāka, tā noslēdza ceturtdaļfinālu – ar uzvaru. Trešajā duelī Proceva vien noskatās, kā FLC lādē ripas vārtos vienu pēc otras, piekāpjoties favorītiem ar 2:5. Sērijā pārliecinošs 3:0.

Mālpils un Natick otrā cīņa ir vienīgā kontroversionālā šīnedēļas cīņa, jo ģērbtuvēs un pēc spēles vien atliek domāt – “Kā būtu ja būtu?”. Natick 3. periodā panāk 1:0, taču Mālpils tūlīt pēc tam gūst skaistus vārtus uz noteikumu robežas, taču tiesneši fiksē, ka nūjas lāpstiņa ir atradusies virs vārtu pārliktņa līmeņa un vārti netiek skaitīti. Iespējams šos vārtus redzēsim marta TOP 10, taču fakts ir neapgāžams, ka Natick salauž spēli un uzvar ar 3:0. Sērijā 2:1.

Otrā krastā Trimen Tractors spēja pieveikt Circle K vīrus, uzvarot piekto cīņu ar vienpusīgiem 4:0.

Pusfinālā Trimen Tractors duelēsies ar Taurus, kas spēja pieveikt Lattelecom vienību vēlu trešajā periodā izraujot no Lattelecom rokām iespēju cīnīties pēcspēles metienos. Tūlīt pēc tam jau otrus un tā arī noslēdzas izšķirošā cīņa – 2:0. Sērijā 3:1.

4. nedēļa -

R2 divīzijā aizvadīta vien tikai 1 spēle, kurā Mālpils ar 2:1 bullīšos pārspēja Natick, tādējādi paņemot pēdējo playoff pusfināla biļeti.

5. nedēļa -

Taurus un Trimen Tractors pietika vien ar trim tikšanās reizēm, kurās Taurus ar 2:1 bullīšos, 6:2 un 4:0 pamatlaikā atstāj TTR pusfinālā, paši izcīnot pirmo fināla biļeti.

Taurus pretinieki vēl nav noskaidroti, jo Mālpils un FLC likteņa izšķiršanai būs nepieciešamas vēl vismaz divas spēles. Pirmo uzvar Mālpils ar 3:1, taču otrajā divu vārtu pārsvaru notur FLC, uzvarot ar 4:2. Sērijā 1:1.

6. nedēļa -

R2 divīzijā Taurus brīvo laiku izmanto treniņiem, gatavojoties cīņai pret Mālpili vai FLC.

Mālpils un FLC trešā cīņa notika gandrīz vienos vārtos – ātri atklāts rezultāts 1:1, taču FLC turpina mest un apstājas pie 6:1, skanot spēles beigu sirēnai.
Iespējams, izšķirošā cīņa jau 26.04.2017.

7. nedēļa -

Taurus ir sagaidījuši savus fināla pretiniekus.
Ceturtā FLC un Mālpils Tikšanās izvērtās par labu FLC komandai. Lai arī Mālpils 3. minūtē atklāj rezultātu, FLC to pēc minūtes izlīdzina. Pārsvarā bīstamākas situācijas pie vārtiem veido Mālpilieši, taču FLC veiksmīgi panāk un notur 2:1, lai uzvarētu sēriju ar 3:1.

Finālā favorīti ir Taurus, jo regulārajā sezonā komandas tikās divas reizes – vienu reizi neizšķirti 3:3, otro reizi taurus pārspēja FLC ar 5:2. 1. maijā jau pirmā spēle – 1.maijā arī redzēsim, ko Blessed Stone Čārlijs domā par šo finālu. Vienu mēs zinām – būs sīvi un rezultatīvi.

8. nedēļa -

Neviens pavasaris nepaies bez kādu komandu stundām ilgām cīņām pa telefonu ar EHL vadību, meklējot nepilnības nolikumā un cenšoties uzvaras izcīnīt "uz papīra". Olybet EHL vienmēr būs par sportisku cīņu, tāpēc Taurus un FLC gadījums atrisināts par labu sportiskajam principam, anulējot pirmās spēles rezultātu, jo abas komandas pārkāpušas nolikumu, kas nu jau ir izlabots, lai problēmu vairs nebūtu.
FLC un Taurus spēlēs līdz 3 uzvarām un pirmo cīņu FLC godīgi uzvar ar 3:2 un sērijā rezultāts 1:0.

9. nedēļa -

R2 divīzijā vienu maču aizvadījuši FLC un Taurus un tajā pārliecinošu uzvaru ar 3:0 izcīnīja FLC. Jau šovakar pieslēdzies tiešraidē, Volvo A hallē 20:45, lai redzētu, vai FLC izdosies pacelt kausu.

10. nedēļa -

FLC komanda izšķirošajā tikšanās reizē bija noskaņojušies pacelt kausu, bet Taurus bija noskaņojušies uz atspēlēšanos. Lai arī spēle iesākās un labu laiku ilga Taurus aizsardzības zonā, vēršus satracināja FLC sarkanīgās formas, kas ļāva izrauties uzbrukumā un atklāt spēles rezultātu. Taurus bija vadībā līdz pat otrā perioda vidum un lika tiešraides rezultāta prognozētājiem lielākoties prognozēt Taurus uzvaru, taču FLC izdevās izlīdzināt rezultātu un vēlāk, trešajā periodā panākt 2:1. Taurus spēles izskaņu pavada ar 6 laukuma spēlētājiem veidojot vairākas lieliskas izspēles pie FLC vārtiem, taču ripa vārtu tīklu tā arī nesasniedz, ļaujot FLC komandai celt Oskara kausu, uzvarot sēriju ar 4:1. Taurus komandai otro gadu pēc kārtas otrā vieta – kā teica paši Taurus – “cerēsim, ka trīs lietas labas lietas, tikai ne ceturto no sirds..”